MUDr. Petr Jan Vašek

MUDr. Petr Jan Vašek je uznávaný specialista v oboru plastické chirurgie nejen v České republice, ale také ve světě. Mnoho let žil a pracoval v Kanadě a Jižní Africe. Přednášel, organizoval kurzy, zkoušel studenty a budoucí specialisty na lékařské fakultě University Witwatersrand, Johannesburg a z mnoha žáků pana doktora Vaška jsou nyní přední specialisté v USA, Anglii, Austrálii a Novém Zélandě. Do České republiky se vrátil před rokem 2008. Od roku 2013 působí ve Formé Clinic v roli primáře a váženého, proslulého specialisty, který provedl více než 20 tisíc velkých operací v oblasti hlavy a krku. Za ním a jeho týmem jezdí klienti z celého světa. 

Osobní data

Datum narození 18. 2. 1942
Místo narození Ostrava
Občanství české, kanadské, jihoafrické
Jazyky čeština, angličtina, čte a ovládá v základech němčinu a ruštinu
 

Lékařské vzdělání a kvalifikace

1966 MUDr. - Fakulta všeobecného lékařství Palackého University Olomouc
1972 atestace I stupně ORL Praha
1977 atestace II stupně ORL Praha
1987 specializační zkouška ORL, Hlava a Krk (FRCSA), Studium na Master Degree (MMED) University of Witwatersrand Johannesburg – Jižní Afrika

Licence a certifikace

Plná registrace specialista I a II stupně na Ministerstvu Zdravotnictví a Lékařské Komoře České republiky
Plná registrace specialista na South African Medical Council

Členství ve vědeckých a lékařských společnostech

Česká Asociace J.E.Purkyně, Česká ORL a asociace Hlavy Krku, Asociace českých Plastických chirurgů, Asociace českých Neurochirurgů, Jihoafrická Lékařská Asociace, Jihoafrická Asociace ORL a chirurgie Hlavy a krku, Jihoafrická Onkologická Asociace, Evropská Akademie Faciální Plastické Chirurgie, Internacionální Akademie Miniinvasivní chirurgie a procedur

Zkušenosti, kursy a aktivity

 • Dr.Vašek učil, přednášel, organizoval kurzy, zkoušel studenty a budoucí specialisty na lékařské fakultě University Witwatersrand, Johannesburg, RSA
 • Dr.Vašek měl velkou a dobře organizovanou praxi v Johannesburgu, RSA
 • Dr.Vašek provedl více než 20000 velkých operací v oblasti hlavy a krku
 • Dr.Vašek pracoval a byl trénován v předních světových centrech USA (Prof. Gaylon Mac Coulagh, Bermingham, Alabama; Manhatan Ears, Nose, Throat, Eye Institute v New York s prof. Daniel Baker a prof. Ashton)
 • Dr.Vašek se zúčastnil mnoha světových kongresů a specialisovaných kurzů pod vedením předních světových specialistů.
 • Dr.Vašek pracoval učil na Universitě v Al Ain v Abu Dhabi ( Spojené Arabské Emiráty )
 • Dr.Vašek organizoval mnoho lekcí, workshopů, napsal mnoho odborných článků. Měl také několik televizních programů na téma Faciální Plastické Chirurgie v Jihoafrické televizi (SABC)
 • Dr.Vašek zasedal jako soudce v Jihoafrickém Lékařském Kouncilu
 • Dr.Vašek je autorem patentu v použití Pulsního Diodového Laseru
 • Dr.Vašek byl průkopníkem a provedl jako první mnoho operací na půdě lékařské fakulty v Johannesburgu. Současně byl také autorem mnoha původních operací a operačních protokolů v oblasti chirurgie hlavy a krku
 • Z mnoha žáků Dr.Vaška jsou nyní přední specialisté v USA, Anglii, Australii a Novém Zélandě.
 

Jaké zákroky provádí

Recenze na MUDr. Petr Jan Vašek

Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku