Bradový implantát

Nejčastější estetickou operací brady je úprava malé nebo ustupující brady za pomoci bradového implantátu.
Podle velikosti brady se často odhadují vlastnosti lidí. Můžeme se tak setkat s tvrzením, že brada je jistým ukazatelem vůle. Nadprůměrně vyvinutá brada bývá přisuzována bohatým a sebejistým jedincům, jakým byl třeba Bill Gates. Naopak brada malá, ustupující, může být známkou slabosti. Nejdůležitější ovšem je, aby celý obličej působil souměrně. Před každou operací je tedy nutné posuzovat nejen samotnou bradu, ale i další části obličeje. Za ideální se považuje stav, kdy kořen nosu, úpon horního rtu a bradový výběžek tvoří jednotnou linii.
Odchylky lze řešit bradovým implantátem. Na trhu je několik typů těchto implantátů lišící se hlavně druhem materiálu. Na naší klinice používáme jeden z nejbezpečnějších materiálu vůbec – MEDPOR (polyethylenový materiál). Díky své porézní struktuře se dobře fixuje a spojí s okolními tkáněmi, zároveň nevyvolává nežádoucí reakce tkání.
 

Pro koho se zákrok hodí

Zákrok doporučujeme klientům s nedostatečnou projekcí bradového výstupku. 
 

Kdy na zákrok jít

Zákrok se doporučuje provádět až po ukončení růstu kostí obličeje. U žen je tato hranice obvykle mezi 16. – 17. rokem, u mužů pak po dovršení 18 let. Klient musí být před zákrokem v dobrém zdravotním stavu.
 

Jaký výsledek čekat

Výsledek této operace je téměř okamžitý. Váš obličej díky šetrnému zásahu našich lékařů bude vypadat symetricky a přirozeně.
 

Jak zákrok probíhá

Zákrok provádíme v celkové anestezii. Vhodná velikost implantátu se vybírá před operací, během operace je však možné implantát ještě upravovat. Obvyklým způsobem zákroku je přístup přes ústní dutinu, avšak od této metody jsme upustili, protože způsobuje mnoho komplikací během hojení. Naši chirurgové provádějí modernější a šetrnější formu zákroku - submandibulárním řezem, což je řez pod okrajem dolní čelisti v rozsahu cca 10 cm. Následně je provedeno tunelovité rozšíření na okraji brady, kudy je pak implantát vsunut. Implantát není třeba přišroubovávat či jiným způsobem fixovat, protože většinou pevně sedí na okraji bradového výrůstku.
 

Jak dlouhá bude hospitalizace

Hospitalizace trvá jeden den.
 

Co Vás čeká po zákroku?

Bezprostředně po zákroku je nutné počítat s mírným otokem v oblasti implantátu a slabou bolestivostí, která přetrvává 2 - 3 týdny.  Po dobu 7 - 10 dní je klient chráněn antibiotickou kúrou, protizánětlivými léky a léky proti bolesti.
Obvykle našim klientům doporučujeme minimálně týdenní rekonvalescenci a po dobu přibližně 3 měsíců po provedení zákroků nedoporučujeme jakoukoliv náročnější fyzickou aktivitu (včetně sportu). 
Díky kvalitnímu materiálu, ze kterého je implantát vyroben, dochází velice rychle k prorůstání okolní tkáně do implantátu, čímž se implantát znehybní a stává se prakticky součástí dolní čelisti klienta. Klient tak v místě implantace necítí žádný cizí předmět.
V době prorůstání (přihojování) klademe našim klientům na srdce, aby za žádných okolností na implantát nesahali nebo jej nemasírovali. Mohlo by v dojít k nechtěnému posunu implantátu.
Cena zákroku
Bradový implantát
OD 46 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Co byste měli vědět o zákroku

Při provedení všech zákroků a ošetření dbáme na maximální šetrnost a klademe důraz na bezpečnost pro vaše zdraví.
Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí vysoké kvality odborné péče profesionálů uznávaných u nás i v zahraničí.
Cena je orientační a může se lišit na základě vašich konkrétních potřeb a rozsahu zákroku. Upřesněna bude po osobní konzultaci s lékařem.
Dopřejte si změnu hned a plaťte pak. Nově nabízíme možnost rozložit si cenu zákroku až do 24 měsíčních plateb bez navýšení.
Cena zákroku
Bradový implantát
OD 46 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Akceptujeme tyto benefitní karty

benefitní karty
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku