Operace karpálního tunelu

Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
lokální anestezie
33 000 Kč
celková anestezie
38 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Jedná se o stav, kdy dochází k útlaku středového nervu (nervus medianus) v oblasti zápěstí.

Pro koho je zákrok vhodný:

Mezi nejčastější příznaky patří bolesti prstů, zápěstí, někdy vystřelující až na předloktí, zhoršená citlivost prstů, někdy popisovaná jako pocit tuposti, mravenčení (parestezie) v prstech, ranní otok a ztuhlost prstů. Obtíže mohou být i klidové, častěji se ale projevují v noci a pacienta budí. Mezi další stesky patří zhoršení jemné motoriky prstů, oslabení úchopu, někdy i s vypadáváním předmětů z ruky.

Kdy na zákrok jít:

Pokud jsou subjektivní obtíže výrazné (brnění prstů, noční bolesti, neschopnost pracovat apod.), nebo pokud je nález na EMG pokročilý, je vhodné provést operační výkon. Výsledkem je volný karpální tunel. Diagnóza se stanovuje jednak na základě popisu obtíží a jednak na základě tzv. EMG (elektromyografické vyšetření). Tato vyšetření provádějí specializovaná neurologická pracoviště. Zjišťují hlavně rychlost vedení nervu a zpomalení této rychlosti nad určitou hranici jasně prokazuje stísnění nervu.

Jak zákrok probíhá

Většinou ambulantně. Uvolnění stísněného nervu je většinou prováděno tzv. otevřenou technikou, tedy se vznikem větší či menší jizvy v dlani. Ta se provádí v místním znecitlivění, kdy se z podélného řezu ve dlani přeruší příčný vaz v zápěstí a dojde tak k uvolnění struktur přítomných v karpálním kanálu, tedy i k uvolnění stištěného nervu (nervus medianus). Endoskopický výkon snižuje pooperační bolest a umožňuje rychlejší návrat pacientů do práce. Dlouhodobé výsledky jsou však u obou těchto operačních postupů s odstupem jednoho roku srovnatelné. Endoskopický výkon se provádí z krátkého řezu na zápěstí, odkud za pomoci speciálního instrumentária se zabudovanou kamerou bezpečně a pod kontrolou zrakem protne vaz, bez poranění tkání uložených nad vazem.

Jak dlouhá bude hospitalizace:

 

Co vás čeká po zákroku:

Většina pacientů podstupujících operační výkon vykonává v běžném životě manuální práci. Proto je pro ně po výkonu velmi důležitá co nejrychlejší funkční úprava a získání schopnosti ruku mechanicky zatěžovat co nejdříve po operaci. Do 1-2 dnů je možné očekávat výraznou úlevu od bolestí. Ostatní potíže, jako je necitlivost nebo snížená citlivost prstů, nebo obtížná manipulace s drobnými předměty, by měly vymizet do několika týdnů až měsíců.

Co od nás dostanete:

Zdarma lékový balíček.

Pokud máte jakékoliv otázky?

Rádi vám je zodpovíme přímo na klinice.
Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
lokální anestezie
33 000 Kč
celková anestezie
38 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.

Co byste měli vědět o zákroku

Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Zákrok se platí předem.
Vlastní předoperační vyšetření je velké plus, není však podmínkou. Lze jej také zajistit na naší klinice v den operace.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak.
Máte otázky nebo potřebujete druhý názor?
Poraďte se s našimi chirurgy.
Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Jméno a příjmení
E-mail
Dotaz
Odeslat
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku