Rekonstrukce kladívkového prstu

Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
lokální anestezie
31 000 Kč
celková anestezie
36 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Nejčastěji je kladívkový prst získanou vadou, která vzniká nošením nevhodné obuvi – krátké špičaté obuvi, vysokých podpatků, ale i nošením těsných ponožek. Prsty jsou neustále skrčený a drážděny, tlačí na ně okolní prsty.

Pro koho je zákrok vhodný:

Kladívkový prst patří mezi časté deformity prstů dolních končetin, kdy se deformují klouby porušením rovnováhy mezi krátkými a dlouhými svaly nohy. Jsou to jakési „skrčeniny prstů“. Prst se postupně ohýbá, nelze ho narovnat a tlakem obuvi se na vrcholku prvního článku vytvoří otlak. K tvorbě kladívkových prstů přispívá i deformita zvaná vbočený palec (hallux valgus), kdy palec tlačí na 2. prst z boku. Kladívkový prst může být i vrozenou vadou, potom se vyskytuje na více prstech a na obou nohou zároveň. Může být též následkem neurologického onemocnění.

Kdy na zákrok jít:

Hlavním příznakem kladívkového prstu je postupné krčení a deformování prstu, nelze ho narovnat a prst se začíná opírat o podložku bříškem.

Jak zákrok probíhá:

Jde o jednoduchou ambulantní operaci, kdy se vytne otlak a zkrátí první článek prstu, kost se poté nastaví do přímé osy. Během operace se takto odstraní všechny kladívkové deformity. Operací kladívkových prstů existuje celá řada, a to jak na kostech, tak měkkých tkáních. Zákrok může probíhat v lokální nebo svodové anestezii.

Jak dlouhá bude hospitalizace:

Po zákroku odcházíte domů.

Co vás čeká po zákroku:

Jedná se o velmi lehkou operaci, po které jste hned po zákroku schopen chodit. Lze jen doporučit v období po operaci docházet na rehabilitaci. Stehy jsou vytaženy asi za 10 dní, převazy se provádí na chirurgii první či druhý den po operaci, dále jak chirurg uzná za vhodné. Po zákroku lze užívat léky proti otoku a bolesti, otoku zabrání také zvýšená poloha končetiny. Kvůli kosmetickému efektu můžeme jizvu promašťovat a masírovat, to vše až po odstranění stehů. Zátěž je možná téměř ihned, nejdůležitější je dbát na prevenci vzniku dalších kladívkových deformit, tzn. nosit vhodnou obuv! Doporučuje se také vybavení obuvi speciálními individuálně tvarovanými termoplastickými vložkami.

Co od nás dostanete:

Zdarma lékový balíček.

Pokud máte jakékoliv otázky?

Rádi vám je zodpovíme přímo na klinice.
Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
lokální anestezie
31 000 Kč
celková anestezie
36 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.

Co byste měli vědět o zákroku

Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Zákrok se platí předem.
Vlastní předoperační vyšetření je velké plus, není však podmínkou. Lze jej také zajistit na naší klinice v den operace.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak.
Máte otázky nebo potřebujete druhý názor?
Poraďte se s našimi chirurgy.
Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Jméno a příjmení
E-mail
Dotaz
Odeslat
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku