Časté dotazy

Jaká je doba hospitalizace?

Zákrok v lokální anestezii:
Hospitalizace u zákroků v lokální anestezii není nutná a po výkonu můžete bezpečně odejít domů. Po samotné operaci můžete rovnou opustit kliniku, případně si u nás můžete odpočinout dokud se nebudete cítit dobře.
Zákrok v analgosedaci:
U zákroků v analgosedaci také není hospitalizace nutná. Po operaci jste převezeni na lůžkové oddělení, kde si odpočinete, prospíte se a poté jste propuštěni domů. V případě, že byste z preventivních důvodů chtěli zůstat, je možné si zakoupit noc na lůžkovém oddělení, nebo si rezervovat jeden z našich apartmánů, které se nacházejí v budově kliniky. V případě zahraničních klientů doporučujeme po operaci zůstat v ČR alespoň jednu noc, poté můžete bezpečně odletět domů.
Zákrok v celkové anestezii:
Zákrok zahrnuje hospitalizaci na 1 až 3 noci podle typu zákroku. Cena hospitalizace je zahrnuta v ceně zákroku. Zahraničním klientům doporučujeme zůstat v ČR alespoň ještě další 1 - 2 dny. Poté můžete bezpečně odletět domů. V případě zájmu je možné si předem rezervovat jeden z našich apartmánů, které se nacházejí v budově kliniky.

Jaké jsou druhy anestezie?

Lokální anestezie:
Lokální anestezie vede ke ztrátě vnímáni bolesti v určité oblasti, kontrola pohybů zůstává zachována. Anestezie je aplikována vždy dle typu výkonu, a to povrchově pomocí mastí, nebo injekčně do tkání.
Analgosedace:
Analgosedace je lehčí forma celkové anestezie, kdy klient spí, nic nevnímá, ale není tak hluboko v anestezii. Je řešením zejména pro pacienty, kteří mají neovladatelný strach z výkonu. Vlivem podaných léků si pacient nemusí na výkon vůbec pamatovat.
Celková anestezie:
Celková anestezie je podávána intravenózně. Klient je uveden do hlubokého spánku a nevnímá žádné podněty a necítí bolest. Výsledkem je hluboké bezvědomí, ze kterého nelze probudit ani bolestivým podnětem.

Lékař, který konzultuje, je i operatér?

Vždy je to na základě dohody lékaře a volby klienta. Zpravidla lékař, který indikujte zákrok na osobní či online konzultaci, případně online zhodnocení, je zároveň operujícím lékařem.

Jak dlouhá je doba rekonvalescence?

Doba rekonvalescence se odvíjí dle typu a rozsahu zákroku. U menších dermatologických zákroků není prakticky žádná a klient není nijak omezen v běžném způsobu života, na který byl zvyklý. U středních a větších zákroků se doba pohybuje v řádu týdnů, až měsíců a je nezbytné dodržovat doporučení lékaře. Více informací o době rekonvalescence se dočtete u jednotlivých zákroků

Jakou techniku liposukce používáte?

Na naší klinice využíváme jednu z nejmodernějších technik liposukce, tumescentní liposukci přístrojem Body jet. Vyznačené partie se nejprve jemnou kanylou naplní tumescentním roztokem a poté dojde k odsátí tuku do sběrných vaků. Bližší informace nalezenete zde

Jak probíhají kontroly po zákroku? Jsou vždy nutné?

Kontroly jsou určeny individálně ošetřujícím lékařem na základě typu a rozsahu zákroku s ohledem na pooperační stav klienta.
Zpravidla je první kontrola 2 - 4 týdny po zákroku a následně po 3 měsících.
Pokud jsou v ráně stehy, domlouvá se kontrola po propuštění k datu vyndání stehů:
7. den - víčka
10. den - dlaha rhinoplastika, stehy po septorhinoplastice
14. den - stehy pupek, staplery facelift
Pokud jsou stehy vstřebatelné, je další kontrola na domluvě s lékařem přibližně za 1 měsíc. V případě potřeby, či pro vaši jistotu se však na kontrolu můžete objednat kdykoliv.
 

Jak je to s návštěvou kliniky a zákroky s ohledem na opatření Covid-19

Situaci s Covid-19 průběžně sledujeme a podmínky upravujeme tak, abychom zajistili bezpečnost našich klientů, lékařů, zdravotních sester a personálu kliniky. Aktuální informace nalezenete zde.
V den zákroku je potřeba mít negativní antigenní test, který vám uděláme u nás na klinice.

Je klinika pojištěna? Jste pojištěni proti Covid-19?

Klinika je pojištěna pro případ profesní odpovědnosti. Pojištění na Covid-19 bohužel není možné. V rámci omezení rizika dodržují všichni zaměstnanci kliniky veškeré hygienické podmínky pro maximální bezpečnost. V případě nemožnosti z jakéhokoliv důvodu realizovat zákrok ve smluvený termín, je možné termín zákroku přeložit v souladu s platnými storno podmínkami. S ohledem na probíhající pandemii Covid-19 přistupujeme k řešení individuálně.

Jak je to s dopravou na/z kliniky?

U všech plastických operací nabízíme dopravu na kliniku a zpět v rámci Prahy zdarma. Pro zahraniční klienty rádi zajistíme vyzvednutí na letišti Václava Havla a po hospitalizaci i cestu zpět na letiště. Při rezervaci termínu zákroku nám prosím sdělte číslo letu a datum příletu.

Jak vám zašlu fotografie (před/po)?

Fotografie uložíte na bezpečné cloudové úložiště, kam budete mít přístup pouze vy, operující lékař a kvalifikovaný personál kliniky.

Kdy a kde dochází k odstranění stehů?

K odstranění nevstřebatelných stehů dochází zpravidla 7 - 14 dnů po zákroku na klinice. Odstranění stehů může provést i váš lékař v místě bydliště.

Jaké jsou možnosti platby?

Rezervační depozitum:
Pro závaznou rezervaci termínu zákroku je nutné uhradit rezervační depozitum. Platbu lze provést na recepci kliniky (platební kartou nebo hotově) nebo bezhotovotstně tzv. push platbou na základě vystavené zálohové faktury.
Zákrok:
Celková cena zákroku musí být uhrazena nejpozději v den zákroku (předem). Platbu lze provést na recepci kliniky (platební kartou nebo hotově) nebo bezhotovotstně tzv. push platbou na základě vystavené zálohové faktury.
Měsíční splátky:
Cenu zákroku lze také rozpočítat do měsíčních plateb. Tuto možnost nabízíme bez navýšení a tudíž nezaplatíte ani korunu navíc.

Jaká je výše depozitu?

Lokální anestezie:
Pro závaznou rezervaci termínu zákroku v lokální anestezii je potřeba uhradit rezervační depozitum ve výši 5 000 Kč. Splatnost rezervačního depozita je 7 dnů od rezervace termínu.
Analgosedace:
Pro závaznou rezervaci termínu zákroku v analgosedaci je potřeba uhradit rezervační depozitum ve výši 10 000 Kč. Splatnost rezervačního depozita je 7 dnů od rezervace termínu.
Celková anestezie:
Pro závaznou rezervaci termínu zákroku v celkové anestezii je potřeba uhradit rezervační depozitum ve výši 10 000 Kč. Splatnost rezervačního depozita je 7 dnů od rezervace termínu.
Kombinované zákroky:
Pro závaznou rezervaci termínu kombinovaného zákroku je potřeba uhradit rezervační depozitum ve výši 15 000 Kč. Splatnost rezervačního depozita je 7 dnů od rezervace termínu.

Jakým způsobem mohu rezervační depozitum uhradit?

Pro závaznou rezervaci termínu zákroku je potřeba uhradit rezervační depozitum. Platbu lze provést na recepci kliniky (platební kartou nebo hotově) nebo bezhotovotstně tzv. push platbou na základě vystavené zálohové faktury.

Je speciální prádlo v ceně zákroku? Je v potřebném množství?

Kompresní prádlo (1 ks) je součástí pooperčního balíčku, který je zahrnut v ceně zákroku. Z hygienických a praktických důvodů nabízíme našim klientům možnost zakoupení dalšího kompresního prádla za zvýhodněné ceny.

Je hospitalizace v ceně zákroku?

Pokud se jedná o zákrok v celkové anestezii, tak je hospitalizace již v ceně zákroku. V případě zákroku v lokální anestezii nebo analgosedaci není zpravidla hospitalizace nutná.

Mohu kouřit/pít alkohol?

3 týdny před operací nesmíte kouřit ani pít alkohol z důvodu možných komplikací.

Kdy a kde absolvovat předoperační vyšetření?

Celková anestezie:
U zákroků v celkové anestezii je nutné absolvovat předoperační vyšetření. Klient si může předoperační vyšetření zajistit sám u svého obvodního lékaře. Jen nesmí být staší 2 týdnů. Pokud chce klient ušetřit čas a návštěvu u svého lékaře, tak předoperační vyšetření provedeme za poplatek na naší klinice v den zákroku.
Analgosedace:
U zákroků v analgosedaci je nutné absolvovat předoperační vyšetření. Klient si může předoperační vyšetření zajistit sám u svého obvodního lékaře. Jen nesmí být staší 2 týdnů. Pokud chce klient ušetřit čas a návštěvu u svého lékaře, tak předoperační vyšetření provedeme za poplatek na naší klinice v den zákroku.
Lokální anestezie:
U zákroků v lokální anestezii, je potřeba absolvovat krevní testy na krvácivost a srážlivost krve. Na toto vyšetření není potřeba být na lačno. Klient si může krevní testy zajistit sám u svého obvodního lékaře. Jen nesmí být staší 2-3 týdnů. Pokud chce klient ušetřit čas a návštěvu u svého lékaře, provedeme vyšetření za poplatek v den zákroku na naší klinice.

Musím být na předoperační vyšetření/zákrok na lačno?

Předoperační vyšetření:
Na předoperační vyšetření je nutné přijít na lačný žaludek. Večer před zákrokem je vhodná lehká večeře. Poslední jídlo a pití je možné do půlnoci předchozího dne.
Lokální anestezie:
Na krevní náběry a operaci v lokální anestezii nemusíte být nalačno, ráno si můžete dát lehkou snídani a také se napít.
Analgosedace:
Na zákrok v analgosedaci musíte být na lačný žaludek. Večer před zákrokem je vhodná lehká večeře. Poslední jídlo a pití je možné do půlnoci předchozího dne před plánovaným výkonem.
Celková anestezie:
Na zákrok v celkové anestezii musíte být na lačný žaludek. Večer před zákrokem je vhodná lehká večeře. Poslední jídlo a pití je možné do půlnoci předchozího dne před plánovaným výkonem.

Jak dlouho mám zůstat v Praze?

Před zákrokem doporučujeme přijet do Prahy alespoň den před operací, jelikož v den zákroku musíte být již brzy ráno na klinice. Po hospitalizaci můžete odjet domů. V případě zájmu vás rádi ubytujeme v luxusních apartmánech přímo v budově kliniky.

Kdy začít užívat léky (antibiotika, sterimar, pořadí léků)?

Přesné dávkování léků je uvedeno v poučení lékaře. Nejdůležitější jsou antibiotika, která se užívají po každé operaci jako prevence infekce, dávkování je uvedeno na obalu a v poučení lékaře, které od nás obdržíte. Musí se dodržovat přesný čas dávkování a je nutné využívat celé balení. Aescin se užívá proti otokům a také je potřeba dobrat celé balení.

Rekonvalescence po velkých operacích (kombinovaných zákrocích)

Po velkých operacích je třeba zůstat 7-10 dní v domácím léčení, tělo potřebuje čas na zotavení. Dále doporučujeme dodržovat racionální stravu, střídat dlouhé sezení s krátkými procházkami, procvičovat ruce a nohy, aby nedocházelo k velkým otokům.

Sprchování a mytí po operaci

Operační ránu můžete sprchovat 2. - 3. den od operace vlažnou a čistou vodou. Sprchový šampon může přes ránu stékat, nikdy si však nemydlete přímo jizvy.
Po otoplastice a faceliftu je možné si 2. den po operaci umýt vlasy s hlavou v záklonu, ale je potřeba dávat pozor na rány.

Kdy se můžu po operaci začít opalovat?

Po měsíci od operace je možné se vystavit slunečnímu záření, ale je potřeba přelepit rány náplastí. Opalování jizev je vhodné až po půl roce a jen s krémem s vysokým faktorem.

Kdy můžu začít s opalováním v soláriu?

Do solária můžete po 3 měsících od operace, ale je potřeba použít ochranný faktor a přelepit rány náplastí, abyste zabránili pigmentaci jizev.

Kdy mohu do sauny?

Do sauny můžete po dohojení rány, nejdříve 1 měsíc od operace.

Kdy se vyndávají stehy

Víčka: Stehy se vyndávají 7. den po operaci.
Facelift (staples): Odstranění musí být provedeno speciálním nástrojem po 14 dnech od operace.
Samovstřebatelné stehy: Stehy se mohou vstřebávat i několik měsíců, nemějte proto obavy.

Kdy začít sportovat

Vždy záleží na typu a rozsahu zákroku. Obecně po 4 týdnech od operace je možné vrátit se postupně k fyzické aktivitě. Začněte delšími procházkami, postupně přidejte cardio cvičení, běh a po 2-3 měsících je možné posilovat. Vždy se řidťe doporučením lékaře.

Kdy mohu mít sex?

Záleží na typu a rozsahu zákroku. Po operaci prsou můžete mít sex 2 týdny od operace, po kombinovaných zákrocích a abdominoplastice nejdříve za 3 týdny. Vždy dodržujte doporučení lékaře.
 

Jakou mám jíst stravu, je nějaké dietní omezení?

Po operaci není žádné dietní omezení, doporučujeme však jíst lehkou stravu, vynechat tučná a kořeněná jídla, abyste zbytečně nezatěžovali organismus. Je vhodné navýšit příjem vlákniny, ovoce a zeleniny.

Kdy mohu letět letadlem?

Záleží na typu a rozsahu zákroku. U menších operací doporučujeme zůstat po propuštění z kliniky ještě 1 - 2 dny v Praze, u větších zákroků 2 - 3 dny, s hýžďovými implantáty alespoň 5 dní.

Nebude na letišti problém s léky a jejich objemem?

Veškeré léky ponechte v originálních krabičkách. Dezinfekce jsou vždy do 100 ml a splňují tedy normu léčiv a tekutin, které si můžete vzít s sebou na palubu.

Za jak dlouho uvidím výsledek?

To je velmi individuální a nelze přesně říct. Změny jsou vidět ihned po zákroku.
Ustálené výsledky bývají do 3 - 6 měsíců, obličejové zákroky se mohou rýsovat až 12 měsíců.

Potřebuji se rychle vrátit do práce, je to možné?

Po každém zákroku byste měli být v domácím léčení 5 -7 dní - odpočívat, neuklízet, nezvedat těžké věci, chodit na krátké procházky, střídat sezení s chůzí, nejíst těžká, tučná a příliš kořeněná jídla.
Po 1. týdnu i dříve je možné se vrátit k lehké kancelářské práci. Dělat si pravidelné přestávky, dodržovat pitný režim, střídat sezení a chůzi.

Jak mám pečovat o liposukční prádlo?

Prát se může ručně, nebo v pračce na 30 stupňů.
Lze použít běžný prací prostředek.
Nepoužívejte aviváž a nesušte v sušičce - porušily by se elastická vlákna, která zajišťují správnou funkci prádla.
Prádlo je z rychleschnoucího materiálu, stačí nechat volně uschnout na vzduchu.

Operační rány a jejich hojení

Otevřená rána (krvácení):
Pokud máte pocit, že je rána otevřená, případně pokud rána krvácí, aplikujte studený obklad, ležte v klidu ve zvýšené poloze a zachovejte klid. Pokud krvácení nelze zastavit vyhledejte lékaře.
Zapálená rána:
Pokud máte pocit, že je rána zapálená, může se jednat o infekci a je potřeba zkonzultovat s lékařem. Buď můžete ránu vyfotit a poslat nám foto emailem a my předáme lékaři, nebo můžete přijít osobně na kliniku. Lékař vám následně doporučí další postup.

Přelepování ran

Většinou není třeba rány přelepovat. Pouze pokud se krytí samo odlepí dříve než za 1 - 2 týdny, nebo je znečištěné, je potřeba krytí vyměnit. Po 14 dnech od operace můžete krytí odlepit a začít s aplikací mastných preparátů na hojení jizev (Bi-oil, kokosový olej,..).

Průjem

Po operaci dodržujte zásady zdravého stravování. Tělo potřebuje energii a čas na zotavení a nevhodná strava ihned po propuštění (smažené jídlo, fast food apod.) může způsobit zažívací potíže. Může se také jednat o reakci na antibiotika, doporučujeme proto užívání probiotik pro vyrovnání střevní mikroflory.

Zvýšená teplota

První den po operaci můžete mít zvýšenou teplotu, jedná se o běžnou reakci. Pokud by ovšem zvýšená teplota přetrvávala i další dny, může se jednat o zánět v těle (zejména po augmentaci) a je potřeba konzultovat stav s lékařem.

Jak se postupuje v případě pooperačních komplikací?

Klienti jsou povinni hlásit veškeré změny zdravotního stavu svému operatérovi případně ošetřujícímu lékaři. Ten na základě vyhodnocení zdravotního stavu doporučí další postup.

Jakou techniku liposukce používáte?

Na naší klinice využíváme jednu z nejmodernějších technik liposukce, tumescentní liposukci přístrojem Body jet. Vyznačené partie se nejprve jemnou kanylou naplní tumescentním roztokem a poté dojde k odsátí tuku do sběrných vaků. Bližší informace nalezenete zde.

Hojení a kompresní prádlo

Až po dobu 3 dnů od operace může vytékat z rány směs roztoku, použitého při liposukci, s příměsí krve. Je to zcela běžný jev a záleží na množství roztoku napuštěného během operace.
Kompresní prádlo je potřeba nosit po dobu 4 - 6 týdnů od operace.

Válečkování

Válečkování se provádí kvůli dobrému výsledku liposukce - kůže nesmí mít vlnky a chceme, aby byla rovná. S válečkováním doporučujeme začít po vymizení modřin, citlivosti a bolestivosti, zpravidla mezi 2. - 4. týdnem. Válečkování se provádí 3 - 4x denně po dobu 10 minut. Válečkovat můžete i přes kompresní prádlo, po uplynutí doby nezbytné pro nošení liposukčního prádla se pokračuje bez něho.

Velké otoky v pubické části

Tyto otoky jsou běžné po abdominoplastice a liposukci v blízké části pubické oblasti, kdy otok klesá směrem dolů. Může být fialové barvy, není se třeba obávat, zmizí za 6 - 8 týdnů s ostatními otoky.

Jak mám pečovat o liposukční prádlo?

Prát se může ručně, nebo v pračce na 30 stupňů.
Lze použít běžný prací prostředek.
Nepoužívejte aviváž a nesušte v sušičce - porušily by se elastická vlákna, která zajišťují správnou funkci prádla.
Prádlo je z rychleschnoucího materiálu, stačí nechat volně uschnout na vzduchu.

Nemám náhradní liposukční prádlo a musím ho vyprat. Mohu být bez něj?

Ano, po dobu praní a schnutí prádla můžete být bez něj, na výsledek zákroku to nebude mít žádný vliv.
 

Vadí po abdominoplastice dlouhé sezení?

Sezení by se mělo často střídat s chůzí, pro sezení se doporučuje spíše polosed. Vždy je lepší si i při spánku vypodložit dolní končetiny, aby břicho nebylo napnuté.

Velké otoky v pubické části

Tyto otoky jsou běžné po abdominoplastice a liposukci v blízké části pubické oblasti, kdy otok klesá směrem dolů. Může být fialové barvy, není se třeba obávat, zmizí za 6 - 8 týdnů s ostatními otoky.

Jak mám pečovat o liposukční prádlo?

Prát se může ručně, nebo v pračce na 30 stupňů.
Lze použít běžný prací prostředek.
Nepoužívejte aviváž a nesušte v sušičce - porušily by se elastická vlákna, která zajišťují správnou funkci prádla.
Prádlo je z rychleschnoucího materiálu, stačí nechat volně uschnout na vzduchu.

Nemám náhradní liposukční prádlo a musím ho vyprat. Mohu být bez něj?

Ano, po dobu praní a schnutí prádla můžete být bez něj, na výsledek zákroku to nebude mít žádný vliv.
 

Hojení a rekonvalescence - běžné příznaky

Běžné příznaky po zákroku, zachovejte klid:
  • slabé krvácení z nosu
  • pocit "plného" nosu jako při rýmě
  • otoky, hematomy kolem nosu a očí
  • stékání krve do krku – krev v žaludku může vyvolat nevolnosti, proto ji vždy vyplivněte
  • mírná bolest, tlak v dutinách
  • odlupující se dlaha (vlivem pocení) – dohodněte si kontrolu s lékařem

Hojení a rekonvalescence - nestandardní příznaky

Zvýšená opatrnost, konzultujte s lékařem:
  • Nezastavitelné krvácení, či zvýšené krvácení z nosu - předkloňte hlavu (nikdy nezaklánět), přiložte si studený obklad na krk, přivolejte zdravotníka
  • Zvětšující se otok – konzultujte s lékařem
  • Stupňující se bolest a pocit pálení v ráně – konzultujte s lékařem.

Bolesti prsou, otoky, asymetrie

Pokud máte prsa zarudlá, případně je každé jinak velké, v prvních 7 dnech jde o běžnou věc (než opadne otok). Pokud obtíže přetrvávají a prsa bolí a otok se zvětšuje, zavolejte nám na tel.: +420 775 433 077.

Jak dlouho musím po augmentaci spát na zádech?

Dbejte na doporučení svého lékaře. Zpravidla se po operaci prsou doporučuje spát na zádech 2-3 týdny.

Mohu po augmentaci nosit podpatky?

Ano, ale až 2 týdny po operaci, pokud to pro vás bude pohodlné.

Kdy po augmentaci mohu řídit?

Auto můžete řídit 2 týdny po operaci prsou.

Jak mám masírovat prsa?

Prsa se masírují krouživými pohyby kolem dokola. Po 2 - 3 týdnech, kdy si sundáte lepení jizvy, můžete promazávat bioilem, nebo kokosovým olejem. Pomůže to se suchými místy v místě jizvy, mohou mírně pnout a být citlivé i díky vstřebávání stehů, proto je důležité je promazávat.
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku