Aktuální informace

Máme pro vás otevřeno!

Vaše bezpečnost je naše priorita.
Dodržujeme pravidlo 3R.
ruce
roušky
rozestupy
Jsme zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Artroskopie

Artroskopie je moderní miniinvazivní metoda vyšetření kloubní dutiny, která probíhá na operačním sále. V podstatě jde o rychlý operační zákrok, který organismus zatěžuje co možná nejméně, cílem artroskopie je pak přesná diagnóza poranění kloubu či jeho choroby.
Princip artroskopie spočívá ve využití optiky, díky které je možné provést diagnostiku a následnou terapii. Endoskopická sonda (artroskop) se zavede dovnitř kolenního kloubu, k čemuž není potřeba přímé otevření, ale jen dva malé řezy. Artroskop je tenká kovová trubička a na jejím konci je kamera se světlem, které nepálí. Na druhém konci je monitor, na kterém lékař s pacientem pozorují kloubní struktury. Po vyšetření je možné okamžitě provést ošetření miniaturními chirurgickými nástroji zavedené endoskopem.

Pro koho je zákrok vhodný:

Poranění menisku nastane například násilným pohybem. Menisky, ač jsou pevné a pružné, nemusí velkou zátěž vydržet a následně se natrhnou nebo přetrhnou. Další podíl na artroskopiích je z poranění zkřížených vazů kolene, různé stupně poškození kloubní chrupavky, poranění postranních vazů kolene, uvolnění části kosti nebo chrupavky do kloubního prostoru nebo nestabilita čéšky. Pokud jsou poranění závažnějšího charakteru, může dojít i na klasickou operaci kolene či na nahrazení kloubu implantátem.

Kdy na zákrok jít:

Plánování zákroku je bez omezení a je pro všechny, kteří trpí bolestmi, otokem, nestabilitou, omezeným pohybem.

Jak zákrok probíhá:

Zákrok probíhá za sterilních podmínek na operačním sále a většinou trvá od půl hodiny do hodiny, vždy záleží na obtížnosti zákroku. Provádí se buď v celkové nebo i lokální anestezii.
Artroskopie se provádí ambulantně (bez hospitalizace), nebo s hospitalizací na jeden až dva dny.
Operace je provedena na vydezinfikované oblasti kolene, kde se vede malý řez o délce asi 1 cm. Artroskop se zavede tímto řezem a spolu s ním i fyziologický roztok, který kloub proplachuje a také je díky němu lepší zobrazení. Operační rány jsou tak malé, že se nešijí, pouze se použije sterilní obvaz na zakrytí.

Jak dlouhá bude hospitalizace:

Pokud se zákrok provede bez nutnosti hospitalizace, odchází se v tentýž den zákroku. Zákrok využitý s anestezií vyžaduje 1-2 dny hospitalizace.

Co vás čeká po zákroku:

Léčba po artroskopii kolene je individuální a závisí na typu zranění a jaký byl samotný zákrok. U jednodušších artroskopií je nutné šetřit operovanou nohu po dobu 1 až 2 týdnů chůzí o berlích se zátěží, již určuje operující lékař. Po těžších operacích a pokud hrozí nestabilita v koleni, je nutné nošení ortézy na koleno. Jde například o sešití menisku. Ortézu je pak třeba mít i ve spánku, sundává se jen na cvičení. Rehabilitace dopomáhá k rychlému hojení.

Co od nás dostanete:

Zdarma lékový balíček.

Pokud máte jakékoliv otázky?

Rádi vám je zodpovíme přímo na klinice.
Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
Artroskopie pod celkovou anestezií
49 000 - 110 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Co byste měli vědět o zákroku

Při provedení všech zákroků a ošetření dbáme na maximální šetrnost a klademe důraz na bezpečnost pro vaše zdraví.
Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí vysoké kvality odborné péče profesionálů uznávaných u nás i v zahraničí.
Cena je orientační a může se lišit na základě vašich konkrétních potřeb a rozsahu zákroku. Upřesněna bude po osobní konzultaci s lékařem.
Dopřejte si změnu hned a plaťte pak. Nově nabízíme možnost rozložit si cenu zákroku až do 24 měsíčních plateb bez navýšení.
Cena zákroku
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
Artroskopie pod celkovou anestezií
49 000 - 110 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Akceptujeme tyto benefitní karty

benefitní karty
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku