Artroskopie

Cena zákroku
Artroskopie jednoduchá v CA
49 000 Kč
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
Artroskopie složitá v CA
85 000 Kč
Artroskopie rekonstrukční v CA
110 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Artroskopie je moderní miniinvazivní metoda vyšetření kloubní dutiny, která probíhá na operačním sále. V podstatě jde o rychlý operační zákrok, který organismus zatěžuje co možná nejméně, cílem artroskopie je pak přesná diagnóza poranění kloubu či jeho choroby.
Princip artroskopie spočívá ve využití optiky, díky které je možné provést diagnostiku a následnou terapii. Endoskopická sonda (artroskop) se zavede dovnitř kolenního kloubu, k čemuž není potřeba přímé otevření, ale jen dva malé řezy. Artroskop je tenká kovová trubička a na jejím konci je kamera se světlem, které nepálí. Na druhém konci je monitor, na kterém lékař s pacientem pozorují kloubní struktury. Po vyšetření je možné okamžitě provést ošetření miniaturními chirurgickými nástroji zavedené endoskopem.

Pro koho je zákrok vhodný:

Poranění menisku nastane například násilným pohybem. Menisky, ač jsou pevné a pružné, nemusí velkou zátěž vydržet a následně se natrhnou nebo přetrhnou. Další podíl na artroskopiích je z poranění zkřížených vazů kolene, různé stupně poškození kloubní chrupavky, poranění postranních vazů kolene, uvolnění části kosti nebo chrupavky do kloubního prostoru nebo nestabilita čéšky. Pokud jsou poranění závažnějšího charakteru, může dojít i na klasickou operaci kolene či na nahrazení kloubu implantátem.

Kdy na zákrok jít:

Plánování zákroku je bez omezení a je pro všechny, kteří trpí bolestmi, otokem, nestabilitou, omezeným pohybem.

Jak zákrok probíhá:

Zákrok probíhá za sterilních podmínek na operačním sále a většinou trvá od půl hodiny do hodiny, vždy záleží na obtížnosti zákroku. Provádí se buď v celkové nebo i lokální anestezii.
Artroskopie se provádí ambulantně (bez hospitalizace), nebo s hospitalizací na jeden až dva dny.
Operace je provedena na vydezinfikované oblasti kolene, kde se vede malý řez o délce asi 1 cm. Artroskop se zavede tímto řezem a spolu s ním i fyziologický roztok, který kloub proplachuje a také je díky němu lepší zobrazení. Operační rány jsou tak malé, že se nešijí, pouze se použije sterilní obvaz na zakrytí.

Jak dlouhá bude hospitalizace:

Pokud se zákrok provede bez nutnosti hospitalizace, odchází se v tentýž den zákroku. Zákrok využitý s anestezií vyžaduje 1-2 dny hospitalizace.

Co vás čeká po zákroku:

Léčba po artroskopii kolene je individuální a závisí na typu zranění a jaký byl samotný zákrok. U jednodušších artroskopií je nutné šetřit operovanou nohu po dobu 1 až 2 týdnů chůzí o berlích se zátěží, již určuje operující lékař. Po těžších operacích a pokud hrozí nestabilita v koleni, je nutné nošení ortézy na koleno. Jde například o sešití menisku. Ortézu je pak třeba mít i ve spánku, sundává se jen na cvičení. Rehabilitace dopomáhá k rychlému hojení.

Co od nás dostanete:

Zdarma lékový balíček.

Pokud máte jakékoliv otázky?

Rádi vám je zodpovíme přímo na klinice.
Cena zákroku
Artroskopie jednoduchá v CA
49 000 Kč
Konzultace s vyšetřením
2 000 Kč
Artroskopie složitá v CA
85 000 Kč
Artroskopie rekonstrukční v CA
110 000 Kč
Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.

Co byste měli vědět o zákroku

Uváděná cena zákroků je orientační. Může se změnit po osobní konzultaci.
Zákrok se platí předem.
Vlastní předoperační vyšetření je velké plus, není však podmínkou. Lze jej také zajistit na naší klinice v den operace.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak.
Máte otázky nebo potřebujete druhý názor?
Poraďte se s našimi chirurgy.
Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Jméno a příjmení
E-mail
Dotaz
Odeslat
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku