Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Nadměrné pocení, neboli hyperhidróza, trápí spoustu žen i mužů, a to nejen v letních měsících. Jeden z nejoblíbenějších a nejúčinnějších způsobů, jak se nadměrného pocení okamžitě zbavit, je aplikace botulotoxinu. Botulotoxinem utlumíme činnost potních žláz, které tak přestanou plnit svou funkci a pocení se v dané oblasti významně omezí či zcela ustane. A to po dobu 4 až 6 měsíců. Při opakovaném ošetření se doba prodlužuje na dalších 6 až 12 měsíců. Přesto že výsledek není navždy, tak lidem trpícím hyperhidrózou ošetření výrazně zlepší komfort života.

Pro koho se zákrok hodí?

Pro všechny, koho trápí nadměrné pocení zejména v oblasti podpaží, čela nebo zátylku.

Kdy na zákrok jít a jaká je příprava na zákrok?


Zákrok je možné podstoupit v průběhu celého roku. Ošetření nadměrného pocení nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu.

Jak zákrok probíhá?


Zákrok samotný trvá několik minut a pro snížení citlivosti pokožky se předem aplikuje anestetický krém. Aplikace se provádí prostřednictvím tenké jehličky pod kůži v blízkosti potních žláz. Poté se botulotoxin dostane přímo do svalu a do 14 dnů se dostaví výsledný efekt. Podrobně vám vše vysvětlíme a ukážeme přímo na klinice. Po zákroku je nutné na 6 hodin omezit pohybovou aktivitu a v prvních dvou dnech se také vyhýbat slunci, soláriu, sauně a sportu.

Co vás čeká po zákroku?


Po zákroku mohou být po dobu 2 - 3 dnů místa ošetření citlivá, mírně zarudlá nebo oteklá. Efekt zákroku vydrží 4 až 6 měsíců. Poté látka z těla vyprchá a omezení potních žláz ustane. Při opakovaném ošetření po 6 měsících se doba prodlužuje na dalších 6 až 12 měsíců. Zákrok je možné opakovat pravidelně bez omezení.

Nejčastější otázky:


Kdy kontaktovat lékaře?
Botulotoxin nemá žádné nežádoucí účinky. Po dobu dvou až tří dnů mohou být místa ošetření oteklá, lehce zarudlá a bolestivá. Zcela vyjímečně se mohou objevit příznaky podobné chřipce, které samy odezní a není nutné vyhledat kvůli nim lékařskou péči. Odborníka je třeba kontaktovat v případě, že je ošetřovaná oblast zarudlá, velmi svědí a vykazuje známky zánětu nebo infekce. 

Kontraindikace

  • těhotenství a během kojení
  • akutní viróza a bakteriální infekce
  • akutní zánět ošetřované oblasti

Kolik ošetření je potřeba absolvovat?


Pro omezení nadměrného pocení stačí podstoupit jedno ošetření. Efekt zákroku vydrží 4 až 6 měsíců. Při opakovaném ošetření po 6 měsících se doba prodlužuje na dalších 6 až 12 měsíců. Zákrok je možné opakovat pravidelně bez omezení.
Další otázky vám rádi zodpovíme přímo na klinice.
Cena zákroku
Odstranění nadměrného pocení
12 500 Kč
Konzultace
500 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Co byste měli vědět o zákroku

Při provedení všech zákroků a ošetření dbáme na maximální šetrnost a klademe důraz na bezpečnost pro vaše zdraví.
Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí vysoké kvality odborné péče profesionálů uznávaných u nás i v zahraničí.
Cena je orientační a může se lišit na základě vašich konkrétních potřeb a rozsahu zákroku. Upřesněna bude po osobní konzultaci s lékařem.
Dopřejte si změnu hned a plaťte pak. Nově nabízíme možnost rozložit si cenu zákroku až do 24 měsíčních plateb bez navýšení.
Cena zákroku
Odstranění nadměrného pocení
12 500 Kč
Konzultace
500 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Akceptujeme tyto benefitní karty

benefitní karty
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku