Otoplastika pro děti

Otoplastika pro děti
Mezi nejběžnější kosmetické vady, které lze v dnešní době velmi snadno řešit chirurgickým zákrokem,
patří odstávající uši. Častá je i odchylka ve velikosti nebo ve tvaru ušního boltce. Veškeré tyto kosmetické vady se řeší operativně, zákrokem zvaným otoplastika. Operaci je možné provést jak u dospělých klientů, tak u dětí.

Od jakého věku je možné provádět operaci:

Dítě by mělo především operaci samo chtít, protože hojení probíhá podstatně lépe, když je na to dítě
připravené. Vzhledem k vývoji a růstu boltce se operace provádí nejdříve v 6-ti letech , v minimu případů dříve. Věkovým limitem k operaci boltců v dětském věku je tedy 6 -9 rok věku. V období puberty, která následuje po 10. roku věku, je již vysoké riziko hypertrofických či keloidních jizev, které se těžko léčí.

Jaký výsledek čekat:

Pokud nenastanou komplikace, pak boltce v požadovaném tvaru i postavení.

Jak zákrok probíhá:

V případě dětí probíhá zákrok v celkové anestezii. Nejprve na zadní straně ucha vedeme řez, kdy se
odstraní nadbytek kůže, poté je proniknuto chrupavkou na přední stranu , nadzvedne se kůže a podkoží, vymodeluje se chrupavku do požadovaného tvaru a vše se opět sešije. Stehy na zadní straně boltce jsou vstřebatelné. Následně se aplikují modelační stehy (nevstřebatelné) a bolusy, které se odstraní cca za 7-9 dní. Po operaci bude mít dítě na hlavě mírně kompresivní elastický obvaz.

Jak dlouhá bude hospitalizace:

Doba hospitalizace je 1 den.

Co vás čeká po zákroku:

Pokud je v pooperačním období vše v pořádku, pak je pacient propuštěn následující den po převazu.
Pravidelné převazy se provádějí v interavalu 2-4 dnů. Dále probíhá extrakce fixačních (modelačních)
stehů a to 7-9 dní při převazu.
Po extrakci fixačních stehů je nutné dodržovat nošení elastické kompresivní čelenky cca 24 hod. denně po 2-3 týdny. Dále doporučujeme nošení elastické kompresivní čelenky po další 2-3 týdny pouze na noc.
Klient by měl dodržovat klidový režim prvních 14 dní až 3 týdny, poté je možné provozovat sporty, avšak dostatečně chránit boltce před traumatizací.
Cena zákroku
Otoplastika pro děti
27 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Zákrok provádí

MUDr. Petr Jan Vašek
ORL specialista

Co byste měli vědět o zákroku

Při provedení všech zákroků a ošetření dbáme na maximální šetrnost a klademe důraz na bezpečnost pro vaše zdraví.
Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí vysoké kvality odborné péče profesionálů uznávaných u nás i v zahraničí.
Cena je orientační a může se lišit na základě vašich konkrétních potřeb a rozsahu zákroku. Upřesněna bude po osobní konzultaci s lékařem.
Dopřejte si změnu hned a plaťte pak. Nově nabízíme možnost rozložit si cenu zákroku až do 24 měsíčních plateb bez navýšení.
Cena zákroku
Otoplastika pro děti
27 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Akceptujeme tyto benefitní karty

benefitní karty
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku