Rekonstrukce prsou

Cílem rekonstrukce je obnovení tvaru prsou po mastektomii (odstranění prsních žláz). Mastektomii a následnou rekonstrukci prsou je možné podstoupit  z důvodu karcinomu prsu či jako prevenci tohoto nádorového onemocnění.
Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorem diagnostikovaným u žen. Při včasné diagnóze tohoto onemocnění se výrazně zvyšuje úspěšnost léčby, a proto je důležitá prevence. Samotná diagnostika, chirurgická léčba i následná rekonstrukce prsou prošla v posledních letech obrovským vývojem.
Dnešní medicína dokáže pomocí genetických testů odhalit predispozice k tomuto onemocnění a je tak možné řešit situaci dříve, než onemocnění propukne, a to právě mastektomií a následnou rekonstrukcí prsou.

Pro koho se zákrok hodí

Rekonstrukci prsou nabízíme ženám z preventivních důvodů při zjištění genetických predispozic ke karcinomu prsu. Toto onemocnění způsobuje vrozená mutace genů BRCA 1 a BRCA 2, kterou lze zjistit genetickou analýzou na některém ze specializovaných pracovišť.

Kdy zákrok absolvovat

Včasné odstranění prsní žlázy může snížit riziko propuknutí nádorového onemocnění až o 80 procent. Okamžitá rekonstrukce se provádí současně s odstraněním prsní žlázy.

Jaký výsledek čekat

Pomocí vlastní tkáně nebo silikonového implantátu navrátíme prsům jejich původní tvar.

Jak zákrok probíhá

V současné době plastická chirurgie nabízí několik možností provedení rekonstrukce. Lékař vám po konzultaci doporučí tu nejvhodnější variantu. Může se jednat o rekonstrukci prsou s vložením implantátu nebo s využitím vaší vlastní tkáně. Rekonstrukce prsu patří k náročnějším plastickým operacím, je proto zásadní volba správné operační techniky a precizní provedení zkušeného operatéra.
Doba samotného zákroku se pohybuje mezi 1-4 hodinami v závislosti na typu a rozsahu rekonstrukce a probíhá v celkové anestezii.

Jak dlouhá bude hospitalizace

U rekonstrukce prsu silikonovým implantátem se hospitalizace pohybuje od 2 do 4 dnů.

Co vás čeká po zákroku

Během hospitalizace jste pod dozorem lékaře. Drény se z prsů odstraňují 2. – 4. den po operaci. Prsa jsou zpevněna elastickým obinadlem po dobu 3 dní od zákroku, poté vám bude nasazena kompresní podprsenka. Po cca 3. týdnech od operace se doporučuje zahájit provádění tlakové masáže jizev. Vhodné je přitom používat speciální krémy na jizvy. Kompresní podprsenku doporučujeme nosit alespoň po dobu 8 týdnů od operace.
Doba rekonvalescence je individuální a závisí také na typu a rozsahu provedené rekonstrukce. S větší fyzickou zátěží můžete začít nejdříve 6 týdnů od operace.
 
Příběh tří žen, maminky a dvou dospělých dcer, které rekonstrukci prsou podstoupily. Z čeho měly největší obavy, co je naopak mile překvapilo a jak se po zákroku cítí se dozvíte v našem videu.
Cena zákroku
Rekonstrukce prsou
od 93 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Mastektomie
od 78 000 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Zákrok provádí

MUDr. Jiří Bayer
Plastický chirurg
MUDr. Radek Lhotský
Plastický chirurg

Co byste měli vědět o zákroku

Při provedení všech zákroků a ošetření dbáme na maximální šetrnost a klademe důraz na bezpečnost pro vaše zdraví.
Používáme nejmodernější přístroje a postupy s garancí vysoké kvality odborné péče profesionálů uznávaných u nás i v zahraničí.
Cena je orientační a může se lišit na základě vašich konkrétních potřeb a rozsahu zákroku. Upřesněna bude po osobní konzultaci s lékařem.
Dopřejte si změnu hned a plaťte pak. Nově nabízíme možnost rozložit si cenu zákroku až do 24 měsíčních plateb bez navýšení.
Cena zákroku
Rekonstrukce prsou
od 93 000 Kč
Měsíčně
od 1 200 Kč
Mastektomie
od 78 000 Kč
Cena je orientační, bude upřesněna po osobní konzultaci s lékařem.

Akceptujeme tyto benefitní karty

benefitní karty
Máme pro vás stále otevřeno. Formé clinic je zdravotnické zařízení. Návštěva kliniky a veškeré zákroky jsou v souladu s aktuálními vládními opatřeními COVID-19 platnými v České republice.

Máte dotaz nebo se chcete domluvit na konzultaci?

Rozhodnout se pro zákrok není jen tak. Máte otázky nebo potřebujete druhý názor? Poraďte se s našimi chirurgy. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.
Abychom společně našli vhodný termín konzultace co nejrychleji a probrali vaše případné dotazy, napište nám prosím telefonní číslo a my vám rádi zavoláme..
Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Zadejte telefonní číslo v mezinárodním formátu (+420...).
Dotaz
Odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se
Tento web používá cookies, abychom ho pro vás mohli neustále zlepšovat. V případě, že nechcete, aby se na těchto stránkách cookies načítaly, můžete si je vymazat a vypnout v nastavení prohlížeče.
V pořádku